final i4trustВідбувся фінальний захід «I4Trust Datathon»,  де опрацьовувалися ідеї та технології обміну даними у ланцюжку створення вартості з використання інструментів i4Trust Data Spaces. Організатори заходу: I4Trust, Virtual Center of Digital Innovation NOSC-UA DIH, Ukrainian Cluster Alliance (UKA), DIH Faubourg Numérique and 4irelabs. 

Дататон проходив в два етапи. Всього в заходах взяли участь до 50 учасників, серед яких близько 20 представляли малі та середні підприємства.  На першому етапі 22 серпня Віртуальний центр цифрових інновацій NOSC-UA DIH презентував загальний підхід до використання будівельних блоків i4Trust для безпечного та ефективного обміну даними по всьому ланцюжку створення вартості, зменшуючи витрати на транзакції. Учасники I4Trust Data-Ideathon та представники кластерів Українського кластерного альянсу презентували свій досвід роботи з Digital Twins та ідеї експериментів з обміну даними, які надають додаткову цінність даним як для постачальників, так і для користувачів. Були відібрані 4 команди, для підтримки експериментів з даними, учасники яких отримали:

  • Консультації та поради наших експертів у процесі підготовки проєктів та проведення експериментів з даними
  • Підтримка у пошуку партнерів
  • Підтримка в підготовці заявки на I4Trust 2nd Call.
  • Можливість взяти участь у події i4Trust Virtual Networking Event 23 серпня

У четвер 29 вересня відбувся фінальний захід «I4Trust Datathon» в онлайн-форматі, де команди отримали консультації щодо використання архітектури i4Trust Data Spaces для обміну даними в ланцюжку створення вартості та презентували свої експерименти з даними. Тоня Сапіа, Senior Marketing and Project Manager FIWARE Foundation розповіла про ініціативу i4Trust та відповіла на питання щодо грантового конкурсу. Д. Дейниченко, NOSC-UA DIH  розповів про особливості використання  децентралізованої екосистеми І4Траст для обміну даних, Вінсент Демертьє, керівник DIH Faubourg Numérique поділився досвідом практичної реалізації архітектури i4Trust Data Spaces та відповів на запитання учасників. За результатами виступів Ночвай В. та К. Гороховський, NOSC-UA DIH, А. Бородюк, УКА підсумували результати виступів команд та підвели підсумки дататону. Дві команди отримали приз від спонсора дататону - компанії 4irelabs у вигляді ваучерів 500 Euro на послуги з підготовки грантових заявок.

Більше про проєкти, представлені Українськими вченими та підприємцями, можна дізнатися за лінком