Науково-освітній центр

Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України

Київський академічний університет

Літня школа з сучасної теоретичної фізики

Матричні моделі у фізиці та математичній фізиці

(https://sites.google.com/view/kaumm2017)

14 - 19 серпня,  ІТФ ім.М.М.Боголюбова НАН України

І. Ярослав Герасименко - "Матричні моделі та фізика конденсованого стану"

1. Основи теорії випадкових матриць (random matrix theory, або RMT) для гамільтоніанів та матриць розсіяння. RMT у системах із квантовим хаосом: універсальні флуктуації провідності, слабка локалізація.
  2. Андерсонівська локалізація у підході Скейлінгове рівняння, яке описує "дифузію" власних значень матриці пропускання. Відображення цього рівняння на задачу про вільні ферміони. Симетрійні класи Алтланда-Зірнбауера.
  3. Теоретико-польовий опис матеріалу з безладом за допомогою нелінійної сігма-моделі. Десять класів топологічних ізоляторів (т.з. "ten-fold way")

ІІ. Євгенія Чейпеш - "Модель Сачдєва- Є- Китаєва (Sachdev-Ye-Kitaev Model)"

ІІІ. Павло Гавриленко - "Матричні моделі та інтегровні системи"

• Опис сідлової точки за допомогою комплексної кривої. Квазікласична інтегровність [hep-th/0506075]
  • Розв'язок матричних моделей за допомогою ортогональних поліномів та ланцюжок Тоди [Matrix Models of Two-Dimensional Gravity and Toda Theory, A. Gerasimov, A. Marshakov, A. Mironov, A. Morozov, A. Orlov]
  • Зв'язок квазікласичного розв'язку та справжнього матричного інтергалу [cond-mat/0003324]
  • Статистична сумма для матричної моделі та інтегровна ієрархія Кадомцева-Петвіашвілі [Morozov, Orlov, Zabrodin]

IV. Микола Семенякін - "Матричні моделі та двовимірна квантова гравітація"

• Фазові переходи у статистичній фізиці. Скейлінги. Критичні індекси.
  • Теорема Віка для матричного інтегралу. "Товсті графи" та триангуляції поверхонь. Розклад по родах риманових поверхонь.
  • Квазікласичне обчислення статсуми для великих матриць. Розклад по 1/N.
  • Критичні індекси для 2д квантової гравітації. Скейлінгова границя.

Робота Школи з матричних моделей почнеться 14 серпня о 10-00 в ауд.221,

Інститут теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України,