Інноваційний центр КАУ

  • Image
    Грантовий офіс КАУ
  • Image
    Лабораторія відкритих інновацій
  • Image
    Медіалабораторія КАУ

Academ.city logos 1

Одним із основних засобів покращення інноваційного економічного клімату в Україні є максимально швидкий розвиток малого та середнього підприємництва, бізнес модель якого базується на наукомістких технологіях. Це, своєю чергою, передбачає зближення науки та бізнесу та розвиток екосистеми державно-приватного партнерства із залученням академічного середовища, з одного боку, та інноваційного бізнесу – з іншого. Як демонструє міжнародний досвід створення та розвитку інновацій, помітний економічний ефект може бути досягнутий тільки за умов залучення в бізнес процеси наукової спільноти та академічної інфраструктури. Маркетинг вже створених вченими розробок, консультації, менеджмент, створення майданчиків та умов для комунікації та спільної наукової діяльності або виконання досліджень на замовлення, медійні заходи, які сприятимуть комерціалізації розробок, винаходів та результатів наукових проєктів - ось далеко неповний перелік завдань, які стоять перед Академ.Сіті.

Також до основних завдань цього проекту слід віднести активне залучання у процес створення та поширення інновацій найбільш динамічної частини суспільства - студентів, аспірантів та молодих вчених, які намагаються досягти найвищих рівнів в освіті, кар'єрі та бізнесі.

Досвід об'єднання університетської та академічної науки з бізнес середовищем, який вже був отриманий нашими німецькими партнерами з Технопарку Адлерсхоф дає підстави сподіватися на успішний запуск цього проєкту в Україні.


Academ.City в гостях у Національний університет "Києво-Могилянська академія", круглий стіл "Нові компетенції для Індустрії 5.0 та управління даними для закладів вищої освіти”.
Експерти проєкту Academ.City обговорювали можливості закладів освіти у формуванні навичок індустрії 5.0 та використанні аналізу даних для вдосконалення освітніх програм.
Партнери круглого столу з Northwestern University презентували власний досвід залучення представників бізнесу та громадських організацій для формування студентських завдань та дисциплін, спрямованих на підготовку інженерів.
Партнер Academ.City Богдан Пономар, CEO AI HOUSE Club, провідного ком’юніті з розвитку штучного інтелекту в Україні говорив про важливість горизонтальних зв’язків при просуванні інноваційних ідей і наближенні освітніх програм до потреб ринку.
Говорили про важливі речі:
🔔 Чи може Україна використати досвід американських університетів при підготовці інноваторів та інженерів.
🔔 Які спільні проєктb університетів та бізнесу актуальні зараз?
🔔 Які перспективи має Національний план впровадження відкритої науки в Україні, затверджений у жовтні 2022 р.
🔔 Як має будуватися система управління даними та знаннями в закладах вищої освіти й що таке J-організації.
Організатори також запрошують подати тези або статті для публікації збірника за результатами проведеного обговорення. Тож, якщо ви маєте напрацювання у сфері відкритих даних, компетенцій індустрії 5.0, аналітики даних у закладах вищої освіти та бачите шляхи вдосконалення освітніх програм та навчальних траєкторій, надсилайте матеріали до організаційного комітету на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
— тези – до 6 листопаду 2022;
— статтю – до 20 грудня 2022.
Ознайомитися з прикладами оформлення тез можна за лінком: https://bit.ly/Industryanddatamanagement

ink prog25 та 27 січня 2022 року у співробітництві та на базі НТЦ КАУ серед переможців конкурсу стартапів з біомолекулярної електроніки було проведено тренінг "Підготовка пітч-презентацій", який є однією із складових Інкубаційної програми “Booster інноваційних проєктів”. Тренінг проводився в рамках конкурсу стартапів проєкту програми Горизонт 2020 BIONANOSENS, координатор — ІМБГ НАНУ.

Деталі


Успішне функціонування компанії залежить від підведення підсумків та планування

Успішне функціонування будь-якої компанії неможливе без регулярного підведення підсумків та планування. Напередодні Нового року команда Academ.City проаналізувала свою першу річну звітність і затвердила детальну стратегію розвитку наукового парку.

Тренерка та фасилітаторка Марина Поліщук допомогла створити візію розвитку Academ.City: розкрити цінності «as is» та «to be», визначити основний зміст діяльності наукового парку та встановити довгострокові орієнтири. Разом із тренеркою було складено “дорожню карту” співпраці українських наукових стартапів та міжнародних учасників інноваційної екосистеми: грантових офісів, інноваційних центрів, державних структур. Фундамент уже закладено: протягом року колектив Academ.City плідно працював над налагодженням міжнародних зв`язків для подальшої співпраці та представлення українських стартапів світові.

Academ.City об'єднало команду справжніх професіоналів, які допоможуть реалізувати вашу наукову розробку, вивести її на ринок, залучити інвестиції та перетворити на повноцінну компанію. А у співпраці з найкращими експертами з комерціалізації технологій ми можемо зробити це на найвищому рівні. Приєднуйтесь!

ac_00 ac_01 ac_02 ac_03 ac_04


Inst Francevicha

Команда Academ.city відвідала Інститут матеріалознавства ім. І.М.Францевича з дружнім візитом і розповіла, як буде допомагати у комерціалізації інновацій

Команда КАУ в рамках проєкту Academ.City натхненно та ефективно працює над розбудовою інноваційної системи, яка перетворюватиме наукові розробки на проривні інновації. Ми активно реалізуємо нетворкінгові, освітні, консультаційні активності, які крок за кроком розкривають комерційний потенціал технологій, створених в НАНУ.

Проте, як виявилось, далеко не всі розробники знають про нові можливості. Тому ми розпочинаємо серію ознайомчих зустрічей з інституціями Асоціації академічного співробітництва Academ.city. Метою таких зустрічей є обговорення співпраці з розробниками інститутів і донесення інформації про послуги Academ.city з комерціалізації розробок.

Знайомство та представлення наших цілей і завдань розпочалося з інституту Матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України, куди нас запросив Остап Лозинський, завідувач відділу термомеханічної обробки тугоплавких матеріалів, Доктор технічних наук (Порошкова металургія та композиційні матеріали). Координаторка проєкту Academ.city Дарина Іванова розповіла про заходи з комерціалізації технологій, які організовує Київський академічний університет. Інкубаційний курс Booster, командоутворюючі хакатони, численні освітні семінари з маркетингу інновацій, технологічна допомога - лише неповний перелік активностей КАУ, що перетворюють учених на повноцінних стартаперів. Бізнес-експерт Academ.city Дмитро Ковальов розказав про індивідуальні консультації з комерціалізації технологій, які він проводить для розробників. А керівник Медіалабораторії НТЦ КАУ Григорій Боб продемонстрував, як він допомагає просувати інформацію про розробки медіаінструментами. Наприклад, створює рекламні ролики для команди розробників при поданні заявки на грантову програму.

Під час заходу було не лише ознайомлено з Academ.City, але і проведено короткий аналіз вже створених розробок інституту, консультація щодо їх виведення на ринок та залучення інвесторів.

Попереду команда Academ.City має на меті провести зустрічі-знайомства з рештою інститутів, які підписали меморандум щодо створення Асоціації академічного співробітництва.


Діяльність у сфері трансферу технологій та інтелектуальної власності

16 грудня в Науково-освітньому просторі Київського академічного університету відбувся круглий стіл на тему «Організація діяльності у сфері трансферу технологій та інтелектуальної власності наукових установ Асоціації академічного співробітництва Academ.City”. Під час заходу обговорювались можливості співпраці Academ.City та НДІ інтелектуальної власності, порядок взаємодії установ, підготовки та підвищення кваліфікації працівників центрів трансферу технологій. Також було обговорено порядок надання послуг для розбудови мережі трансферу технологій та інтелектуальної власності Academ.City. 

Під час заходу були виявлені першочергові завдання взаємодії в мережі трансферу технологій та інтелектуальної власності в рамках Асоціації академічного співробітництва «Academ.City», а також проведена експертиза та консультування розробників НАН України у сфері інтелектуальної власності. 

У заході взяли участь представники інституцій Academ.City: Віра Філатова, завідувачка відділу проєктно-інноваційної діяльності Інституту металофізики ім.Г.В.Курдюмова НАН України. Валерій Гузей, експерт з Інституту економіки та прогнозування НАНУ, Григорій Дорожко, заступник директора НДІ інтелектуальної власності НАНУ. Олександр Дейнеко, старший викладач україно-американського університету Конкордія. Сергій Мамілов з Інституту прикладних проблем фізики та біофізики та Інституту магнетизму. Олена Панова, провідний науковий співробітник Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАНУ. Павло Галемський з Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАНУ.

RT_16122021_1 RT_16122021_@ RT_16122021_3 RT_16122021_4 RT_16122021_5 RT_16122021_6


Інноваційна спільнота Bluebox

photo 2021 09 06 13 20 38

Про Academ.City розповіли в рамках студентського наукового фестивалю Academ Open Air, який відбувся 8 липня 2021 року на території Інституту Металофізики НАН України.Студенти, що цікавляться інноваціями та deep-tech розробками, отримали можливість приєднатися до частини Academ.City - інноваційної спільноти Bluebox, метою якої є створення місця для студентів, науковців та бізнесу для обміну досвідом, знаходження однодумців та комерціалізації наукових розробок.

11-го серпня 2021 року відбулася зустріч організаторів та зацікавлених у розвитку студентської частини Bluebox. Кожен зацікавлений студент чи студентка, може приєднатися до спільноти. Щоб більше дізнатися про спільноту та що можна робити, можна написати https://t.me/n_aaan


СЬОГОДНІ. ГОЛОВНЕ. «Адлерсхоф» по-київські.

У Києві планують створити «Академ. Сіті» - науково-технологічний парк на кшталт всесвітньо відомого «Адлерсхоф», що у Німеччині. Керівниця Інноваційного центру КАУ, кураторка проєкту "Академ.Сіті" Олександра Антонюк; Перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба; керівник бізнес-інкубатора МАНУ Віталій Лісовий розповіли в ефірі програми «СЬОГОДНІ. ГОЛОВНЕ.» про особливості українського проєкту; які можливості відкриває для науковців та інноваторів, а також, коли запрацює «Академ. Сіті». Детальніше


Київ всебічно сприятиме реалізації науково-технологічного парку «Академ.Сіті».

Підписання меморандуму між НАН України та КМДА – наступний крок із реалізації науково-технологічного парку «Академ.Сіті» в Києві. Саме про це домовилися з представниками Київського академічного університету та німецької делегації під час їхнього спільного візиту до КМДА. Про це повідомив перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба. Детальніше 


ID 4 27.05.2021

27 травня 2021 року відбувся Четвертий інноваційний день КАУ - «Інноваційні рішення в енергетиці: можливості співпраці науки та бізнесу». Детальніше 


image522 жовтня 2020 року відбулася німецько-українська панельна дискусія щодо розвитку в Україні науково-технологічного парку «Академ.Сіті» - “Academ.City on the way to success: creating the future”. Детальніше 


III InnoDay button 355x200

3 грудня 2020 року відбувся Третій інноваційний день КАУ «Biotech meets Business 2020».

Детальніше


networking FB 1200x628

11 жовтня 2019 року відбувся Другий інноваційний день КАУ «Інноваційні рішення в матеріалознавстві».

Детальніше


networking button

14 травня 2019 року відбувся Перший інноваційний день КАУ «Функціональні матеріали для інноваційної енергетики».

Детальніше


 

 

NOSC HUB crop

                                    Lab 62 fin 2

 

 Центри колективного користування обладнанням інститутів Академ.Сіті

Київ всебічно сприятиме реалізації науково-технологічного парку «Академ.Сіті»

Ассоциация 19 07 202119 липня 2021 в Освітньо-науковому просторі Київського академічного університету МОН та НАН України відбулась урочиста церемонія створення Асоціації академічного співробітництва «Академ.Сіті» та підписання відповідного Меморандуму науковими установами НАН України. 

 

WomenTechEU Twitter4 apply

ЄС запустив другий конкурс Women TechEU зі збільшеним на 10 млн євро бюджетом!

Грантовий офіс Київського академічного університету активно працює та відстежує грантові можливості для українських вчених. Ми пропонуємо взяти участь в одному з таких — другий конкурс Women TechEU від ЄС!

Нещодавно Європейська комісія оголосила про початок другого конкурсу Women TechEU після успішного пілотного проєкту в 2021 році. Цього разу до 130 стартапів у галузі deep-tech, очолюваних жінками, матимуть право на фінансування та отримання послуг з прискореного розвитку бізнесу.

❗️ Прийом заявок відкрито до 4 жовтня 2022 року, 17:00 (CET).

Women TechEU надає підтримку стартапам, очолюваним жінками, на ранній і найбільш ризикованій стадії зростання їх компаній. Окрім гранту у розмірі 75 000 євро, на фіналісток очікуватиме також наставництво та коучинг з питань лідерства, інтернаціоналізації, бізнес-моделювання, стратегії реалізації, виходу на ринок, залучення коштів, ведення переговорів з інвесторами та багато іншого в рамках програми Європейської Ради Інновацій "Жінки-лідери".

👩‍💻 Підтримуючи deep-tech стартапи, фаундерами яких є жінки, Європейська комісія прагне створити рівноправну та більш процвітаючу європейську екосистему глибоких технологій. Крім того, програма Women TechEU сприяє просуванню лідерок не тільки у своїх галузях, а й як осіб, що ухвалюють рішення. Таким чином, фінансування Єврокомісії спрямоване на посилення позицій фаундерок в інвестиційному просторі.

📌 Дана ініціатива фінансується у рамках робочої програми Horizon Europe "Європейські інноваційні екосистеми" за підтримки Європейської Ради Інновацій (EIC).

Деталі та подробиці


Нагадуємо, що при Kyiv Academic University відкрився грантовий офіс Academ.City!

Будемо раді допомогти подати заявки на міжнародні і локальні конкурси, що підтримують R&D та інноваційну діяльність та заповнити анкету для участі у конкурсах.

Звертатися за адресою: o.voropai@kau.edu.ua (Ольга)

Ассоциация 19 07 202119 липня 2021 в Освітньо-науковому просторі Київського академічного університету МОН та НАН України відбулась урочиста церемонія створення Асоціації академічного співробітництва «Академ.Сіті» та підписання відповідного Меморандуму науковими установами НАН України.